За два роки Україна збільшила імпорт картоплі у 250 разів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте За два роки Україна збільшила імпорт картоплі у 250 разів

Про це розповів директор компанії «Вимал» Сергій Симоненко, передає AgroPortal.

За його словами, переважно це продукція з Білорусі. Наразі 50% українського ринку заповнено білоруським крохмалем.

Експерт зазначає, що 100% пюре картопляного у вигляді пластівців – теж імпортоване. Сьогодні в Україні залишилася одна потужність виробництва цього товару – у Чернівецькій області, і вона вже два роки не працює. Щодо картоплі фрі, – там не набагато краща ситуація.

«Я чітко простежую економічну війну проти України в напрямку картоплярства. І це не лише імпорт. Навіть російські потужності виробництва розташовані на нашому кордоні. Величезний крохмальний завод в Клімово, суперсучасні заводи з виробництва картопляного пюре в Погарі, Воронежі, Тульській області, в Міллєрово – потужний завод з виробництва кукурудзяного крохмалю. Нам треба приймати рішення: чи ми залишаємо українське картоплярство, чи ні. Галузь має піднятися зараз або вже ніколи», – говорить виробник.

За його словами, якщо Україна зараз прийме концепцію до розвитку галузі, то ще потрібно буде напрацювати ряд механізмів, які дозволять її реалізувати.

«Ці механізми мають працювати приблизно 8 років. 5 років піде на розвиток картоплярства і будівництво переробних потужностей. Ще приблизно 3 роки витратять на навчання керівників та колективів новозбудованих підприємств», – пояснив виробник.

Нагадаємо, найбільш прибутковим у 2020 році науковці назвали виробництво гречки.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь