Закон про ринок землі №2178-10. Основні положення

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте Закон про ринок землі №2178-10. Основні положення

https://www.ukrinform.ua/rubric-other_news/2854719-so-dast-nam-zakon-pro-zemlu-infografika.html

 Головними положеннями закону про ринок землі №2178-10 є:

  • обмеження площ придбання землі в одні руки,
  • заборона на продаж землі іноземцям,
  • пріоритетне право придбання для фізичних осіб, які є громадянами України перед юридичними особами. 

Згідно цього закону, вже з 1 липня 2021 року усі громадяни матимуть право купувати землі сільськогосподарського призначення. А починаючи з 2024 року купувати зможуть і юридичні особи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є українці. 

Закон накладає обмеження на розмір земельної ділянки у власності однією особою. Так для фізичних осіб, максимально можна буде придбати не більше 100 га, для юридичних осіб, починаючи з 2024 року становитимуть 10 тис га.

Закон забороняє купувати землю іноземцями, а також визначено обмеження для осіб з російським громадянством, причетних до терористичних організацій та осіб, щодо яких застосовано санкції.

Вартість землі прив’язана до нормативно-грошової оцінки землі, нижче вартості грошової оцінки землі продаж заборонений. Розрахунок за землю у разі придбання має проводитись у безготівковій формі. Передбачена процедура придбання землі з розстрочкою платежів.

Закон гарантує переважне право купівлі землі сільськогосподарського призначення тими, хто її обробляв до моменту продажу.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь