Житель Хмельничини вирощує індійський женьшень |

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6

Бялковський Ігор Йосипович – житель с.Івашківці на Новоушиччині, вирощує Ашваганду (Індійський женьшень).

Ашваганда (Withania somnifera) – лікарська рослина, яка використовувалася в Аюрведі протягом тисячоліть як Расаяна (омолоджуючий засіб). Це відома адаптогенна рослина, що означає, що вона використовується, щоб допомогти організму протистояти фізіологічному і психологічному стресу, адаптуючись до потреб тіла. Ашваганда підтримує оптимальне функціонування багатьох тканин, систем організму і органів, включаючи імунну систему, репродуктивну систему і щитовидну залозу.

У перекладі з санскриту означає «запах коня» ( «ашва» – кінь, «Ганді» – запах), маючи на увазі здатність лікарської рослини підвищувати витривалість, надавати сили і живити жіночу і чоловічу репродуктивну і нервову системи. Ботанічна назва рослини Withania somnifera теж дещо говорить про цю рослину: «somnifera» перекладається як «сонливість», відображаючи його розслаблюючі і заспокійливі властивості, які приносять енергію, сприяючи більш глибокому відпочинку. сприяє підвищенню енергії).

Наші журналісти поспілкувались з Ігором Йосиповичем.

– Чому саме женьшень?

– В житті кожної людини є хороші часи і погані, коли йде все прекрасно і коли тобі нічого ніби не загрожує, ти долаєш крок за кроком і йде все як по маслу. Аж раптом ніж все йде на перекосяк. Це трапилось зімною. Я не знаходив собі місця протягом чотирьох років, метушився зі сторони в сторону і не знаходив вихід з цьго лабіринту невдач щоб жити і рухатись далі. Я вирішив знайти вихід поїхавши в другу країну. Там я багато переосмислив  і в мене зародилась величезне бажання жити і розвиватись у свої країні. Якось побачив статтю в газеті про женьшень “женьшень корінь життя” так називають цю рослину. Я загорівся її придбати і спробувати чи дійсно все що про неї пишуть правда. Коли я спробував – у мене появилась сила працювати я перестав втомлюватись, покращилась пам’ять. І потім я вирішив повернутись додому і вирощувати женьшень вдома. Насіння цієї рослини замовив з Індії за ціною 10 насінин 1 – долар.

– А яка технологія вирощування цієї рослини?

– Процес вирощування женьшеню такий, як і вирощування томатів – це є одна  родина пасльонових.

Перше – замочити насіння на 15-20 днів у рост – концентраті при кімнатній температурі, бажано до поодинокого виходу кільця з насіння.

Друге – висіваємо в грунт в пропорції 1:1 з перегноєм,з  шириною  міжрядь 5см,а в рядку 1, 2 сантиметра накриваємо чорною або прозорою плівкою, температуру де мають показуватись сходи підтримуєм на рівні 20 – 25 градусів. Сходи показуються на 18- 20 день. Тиждень ще тримаєм без плівку щоб виправились сім’ядольки.

Третє – заносимо в теплицю пророщену розсаду, де підтримуєм температуру 18 – 20 градусів. До висадки в теплицю чекаєм щоб появались перші два листочки в висоті 10см тоді періпікіруємо на доращування.

Четверте – висадка в теплицю по схемі 20 на 10см.

Рослина любить тінь і це потрібно врахувати при виборі місця для вирощування. Поливати потрібно десь 1 раз на неділю (слідкувати, щоб не пересихав грунт).

Щодо грунту, то він дуже добре проростає в наших чорноземах, особливо добре угноєних.

Листова частина за 1 місяць вже готова до використання.

Рослина розмножується як коренем так і насінням. Тож можна залишити корінь і на наступний рік, але потрібно забезпечити необхідні умови, в першу чергу, щоб захистити від низьких температур.

– Що можете сказати про лікувальні властивості женьшеню? Що випробували на собі особисто?

– Про його лікувальні властивості можу всім впевнено сказати бо випробував на собі, він надав мені сили, він вивів мене з депресії яка тягнулася 4 роки. Про цілющі властивості женьшеню хочу вам розповісти з прикладу моїх рідних: у сина, коли він захворів, при обстеженні виявилось 15% уражених легень. 14 днів він запарював на кип’ятку женьшень в пропорції на700мл води 5гр кореня додавав імбир, лимон і мед і пив. Я радий що за короткий період  він вилікувався і без ускладнень все обійшлося.

– Чи можливо придбати у Вас женьшень?

– Так, маю на продаж як сировину так і насіння. Зацікавлені в рослині можуть звернутися за телефоном (098)620-20-77. Натуральність і високу якість гарантую!

– Що можете побажати нашим читачам?

– Всім бажаю здоров’я, бережіть себе та своїх близьких, зміцнюйте свій імунітет. Надіюсь що мій житєвий досвід комусь допоможе позбутись поганих наслідків перебігу якихось подій, а комусь допоможе покращити своє здоров’я. Пам’ятайте – вихід завжди є, потрібно краще придивлятись, життя дає підказки. І остерігайтесь підробок на ринку.

Хай  береже вас Бог!!!

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь