Значний імпорт свинини в Україну не вплинув на внутрішній ринок, — думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Значний імпорт свинини в Україну не вплинув на внутрішній ринок, — думка

Значний імпорт свинини в Україну не вплинув на внутрішній ринок, — думка 10 февраля, 2021

За даними Державної митної служби України за перший місяць 2021 року на внутрішній ринок надійшло 1,63 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней, що на 64,6% більше ніж роком раніше.  Про це повідомляє Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України», передає прес-служба асоціації.

«Січневі надходження імпортної свинини перевищують не тільки показник початку минулого року, а й грудневі надходження (+45,4%). З іншого боку, це вдвічі менше за середньомісячні обсяги імпорту свинини у травні-листопаді минулого року. Тоді на внутрішній ринок надходило 2,6−4,6 тис. т щомісяця чи 3,3 тис. т у середньому», — розповідає експерт.

Більше того, показник імпорту у січні 2021 року на 33% менший, ніж у 2019 році. А значить, цьогорічна ситуація не є екстраординарною. У структурі внутрішньої промислової пропозиції, зазначений обсяг імпорту не перевищить 5−6%. При цьому позитивна цінова динаміка січня свідчить, що завезені обсяги не створили тиску на внутрішній ринок.

«З іншого боку, відчутне послаблення цін на внутрішньому ринку свинини після зимових свят слугувало істотним стримуючим чинником. Різниця між вітчизняними та європейськими цінами не могла покрити витрат на імпорт охолоджених свинячих півтуш, які складають найбільшу конкуренцію українській промисловій свинині», — пояснює Бондарська.

За її словами, називати обсяги січневих поставок свинини в Україну катастрофічними приводу немає. З іншого боку, по мірі наближення внутрішніх цін на свинину до так званої «бар’єрної позначки» ― ціни, за якої завезення охолоджених свинячих півтуш з ЄС стає економічно обґрунтованим, лояльність до вітчизняного виробника може відійти на другий план.

«Так, вже за першу декаду лютого до України надійшло 622 т з країн ЄС, що наближається до середніх темпів імпорту в лютому 2019 року», — підсумувала керівник аналітичного відділу АСУ.

Нагадаємо, що у січні 2021 року імпорт свинини зріс на 64% порівняно до аналогічного місяця 2020 року. 

agro-yug

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь