Зниження ставки ПДВ найболючіше вдарить по переробній галузі, – думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Зниження ставки ПДВ найболючіше вдарить по переробній галузі, – думка

Реалізація ініціативи законодавства щодо зниження ставки ПДВ до 14% лише на етапі постачання на практиці загрожує ризиками для підприємств та інших учасників переробного процесу на агроринку України.

Таку думку висловив кандидат економічних наук та заввідділу податкової та фінансово-кредитної політики Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Леонід Тулуш. Його думку оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці прес-служба Інституту аграрної економіки.

За словами науковця, попри від майбутньої реалізації законопроекту більше за всіх постраждають саме переробні підприємства. Це доказує оцінка, проведена експертами Інституту.

Наприклад, у документі вказано, що термін сплати загальної суми ПДВ переміститься з моменту сплати за сировину на момент сплати зобов’язань підприємств по операціях з продажу продукції з цієї сировини.

Але Леонід Тулуш вважає, що через зменшення на зазначену величину обсягу податкового кредитування переробників сплачувати відповідні суми доведеться одразу. Отже, декларований плюс насправді є фіктивним.

За його словами, маніпулювання рівнем ПДВ — це втручання уряду у ціноутворення, незалежно від етапу постачання, на якому приймається ставка.

На думку науковця, щоб знешкодити негативний вплив від змін, потрібно знизити ціни на 5%, що є питомою вагою урахованого ПДВ.

Також Леонід Тулуш вважає, що зниження податкових зобов’язань, спрямованих на відшкодування податкового кредиту, призведе до втрат сільськогосподарських підприємств через зниження ставки. За прогнозами науковця, переробники спробують компенсувати це шляхом збереження наявної ціни з ПДВ.

Якщо не знижуватиметься вартість продукції сільського господарства на необхідні 5%, зменшиться рентабельність підприємницької діяльності в цілому, через що підприємства муситимуть збільшувати ціни на виготовлену продукцію.

На думку науковця, трейдери втратять мотивацію працювати з продукцією переробної галузі через зменшення обсягу замороження коштів на сплату ПДВ, який повертає держава, на 30%.

Ще одним негативним впливом, на переконання Леоніда Тулуша, є запровадження ініціативи виявиться формування нерівномірного функціонального середовища деяких груп підприємств переробної галузі. Адже є імовірність, що через дроблення бізнесу після урізання рівня податку частина спільноти переробників перейде на безподаткову схему функціонування – сільськогосподарську продукцію споживач отримуватиме без ПДВ, а учасники нової податкової схеми матимуть конкурентні переваги.

Нагадаємо, Верховна Рада змінила ставки ПДВ на окремі види сільгосппродукції.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь