Розмінування: харківські інженери створили машину, яка вчетверо дешевша за іноземні аналоги

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Розмінування: харківські інженери створили машину, яка вчетверо дешевша за іноземні аналоги

Про це повідомляє Суспільне Харків.

Керівник напрямку розробки механізованих засобів розмінування Іван Яловол каже, що машина оснащена двигуном потужністю 320 к.с., як у вантажівки, опорними котками та гідравлічною системою – це дозволяє швидко проходити заміновані ділянки.

«Машина побудована з нуля, але враховані всі нинішні міжнародні віяння стосовно машин розмінування, їхньої конструкції. Також вона відповідає вимогам міжнародних стандартів: швидкість розмінування – від 0,5 до 1,5 км/год, продуктивність базова, яка залежить від ґрунту – 0,25 га/год», – розповів Іван Яловол.

Молотковий робочий агрегат розміновувача перебиває землю на глибину до 30 см. Якщо там міни – їх знищує. Машина керується дистанційно, нині розробники відпрацьовують механізм співпраці техніки з оператором.

«Міжнародні стандарти передбачають не менше 200 м. Якщо спитаєте операторів, які працюють на таких машинах, вони назвуть більшу цифру. Наша система керування, з якою ми пройшли сертифікацію на машині підготування ґрунту (для роботи саперів), показала 613 м. Зараз ми працюємо над збільшенням до 1 км дальності керування», каже керівник.

За словами Яловола, західні виробники виробляють одну таку машину на рік: «Там стоїть черга. Ми можемо виробляти їх швидше».

«Ми, враховуючи близькість до фронту і ту ситуацію, яка у нас в Харківській області – обстріли агресора, заклали у цю машину додатковий функціонал. Вона може застосовуватися як дистанційно керований бульдозер, а також фронтальний навантажувач. При влучаннях у будинки, коли можливі обвали конструкцій, запускати операторів на звичайних бульдозерах дуже небезпечно. Дистанційно керована техніка може стати в нагоді й при розбиранні завалів», – каже Іван Яловол.

Водночас директор підприємства-розробника Олексій Колеснік каже, що харківські інженери можуть виготовляти на власних потужностях до двох машин на місяць.

«Враховуючи, що ми почали працювати рік тому, з нуля зробили виробництво і зараз – на сертифікацію, думаю, для нас вийти на рівень трьох-чотирьох машин – в майбутньому можемо зробити. На сьогодні все залежить від того, як оператори будуть ставитися до придбання такої машини», – розповідає директор підприємства-розробника Олексій Колеснік.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь