У перший тиждень життя курчат освітленість має бути вдвічі-тричі вищою, ніж у подальший період

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте У перший тиждень життя курчат освітленість має бути вдвічі-тричі вищою, ніж у подальший період

Кури мають тетрахроматичний зір – вони бачать червоний, синій, зелений та відчувають ультрафіолетове випромінювання у діапазоні хвиль від 360 до 436 нм, пише журнал «Наше птахівництво».

Спектральна чутливість людських очей та очей птиці абсолютно різна. У курей чотири максимуми чутливості: в ультрафіолетовій (380 нм), синій (480 нм), зеленій (570 нм) і  червоній (630 нм) зонах.

Для вивчення впливу різних спектрів світла на продуктивність і поведінку птиці у компанії Vossloh-Schwabe GmbH розробили спеціальні чотириканальні світлодіодні світильники, які можуть регулювати силу світла у кожній колірній зоні та окремо білого світла. Доведено, що випромінювання різних довжин хвиль по-різному впливає на продуктивність і поведінку птиці.

Дослідники розуміють, що наявних спостережень може бути недостатньо для остаточних висновків та впровадження їх у практику. Зокрема, вони зазначають, що подальшого вивчення потребує вплив як окремих частин спектра, так і їхніх комбінацій.

Слід також врахувати вплив інших чинників, зокрема тривалості добового циклу, корму, кількості птиці, стабільності умов утримання тощо.

Втім, отримані результати дозволяють сформулювати декілька загальних рекомендацій щодо освітлення пташників у межах денного циклу, а також у межах життєвого циклу птиці. Хоча дискусії щодо об’єктивності й доцільності їхнього виконання ще тривають.

1. Протягом усієї світлої частини доби слід підтримувати більше зеленого кольору в повному спектрі освітлення.

2. Частка ультрафіолетового випромінювання має бути в межах 5-15% від «повного спектра».

3. У період «світанку» (годівлі) необхідно збільшувати інтенсивність червоної частини спектра та зменшувати інтенсивність синьої (ріст активності курей), а у період «сутінків», навпаки, зменшувати інтенсивність червоного світла та збільшувати синього (заспокійливий ефект).

4. Загалом за реалізації природного денного спектра («повний спектр») перевагу слід віддавати низькій освітленості (5-15 лк) та плавним (протягом 30 хвилин) світанкам і сутінкам.

5. У перший тиждень вирощування курчат освітленість має бути вдвічі-тричі вищою, ніж у подальший період.

6. У «повному спектрі» випромінювання бажане переважання зеленого світла у перші 20 днів життя птиці та переважання синього світла в наступний період.

Як повідомлялося, вирощування бройлерів під холодно-білим світлом покращує їхні виробничі показники і добробут.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь