«Захід Агропром» робить акцент на вирощуванні озимого жита

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 14
Ви зараз переглядаєте «Захід Агропром» робить акцент на вирощуванні озимого жита

У «Захід Агропром» під час формування структури посівних площ керуються маржинальністю та стресостійкістю рослин. Так, найбільше посівної площі в господарстві займуть кукурудза, озиме жито та озимий ріпак. 

Про це AgroTimes розповів агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець.

«Найбільш маржинальними у 2020 році для нас були кукурудза та озиме жито. Ми досить серйозно працюємо з озимим житом і торік воно дуже гарно себе показало. Зокрема, це дуже стресостійка культура, яка в таких екстремальних умовах,  що були торік, зберігає свою економічну ефективність. Нею можна перекрити ризики по інших культурах, наприклад, по кукурудзі та соняшнику», – зазначає аграрій.

Однак, за його словами, посівні площі під цими культурами змінювати не планують. У цілому в господарстві  напрацьована структура, згідно з якою щороку збільшують частку озимих культур, що наразі вже сягає 55%. Втім, на період 2021-2022 років поки вирішили зупинитися.

«Ми постійно розглядаємо нові культури, тестуємо, спостерігаємо. Горох дуже хороша для нас культура, але, на жаль, вона на сьогодні не рентабельна в Україні. В Західній Україні потенційно плануємо відійти від соняшнику, але поки не можемо підібрати заміну по сівозміні», – додає Олег Фурманець. 

Нагадаємо, «Захід Агропром» поступово зменшує інтенсивність обробітку ґрунту, а також змінить терміни сівби соняшнику. Раніше Агрополігон назвав найпродуктивніші сорти гібридів кукурудзи.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь