Урожай ріпаку та ячменю на Львівщині перевищив очікування: аналіз результатів збирання 2026

Ви зараз переглядаєте Урожай ріпаку та ячменю на Львівщині перевищив очікування: аналіз результатів збирання 2026

Підсумки збирання ранніх зернових культур на Львівщині

Станом на 27 серпня 2026 року аграрії Львівської області завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур. За оперативними даними обласної військово-цивільної адміністрації, господарства всіх категорій обмолотили зернові культури на загальній площі 226,6 тис. гектарів, отримавши 1 млн 157,2 тис. тонн зерна.

Загальні показники за категоріями господарств

Сільськогосподарські підприємства області зосередили зусилля на 115 тис. гектарів ранніх зернових та зернобобових культур. Намолочено 698,7 тис. тонн зерна при середній врожайності 6,07 т/га. Ці показники свідчать про ефективне проведення збирально-обмолювальних робіт у регіоні.

Динаміка врожайності основних культур

Культура Площа (тис. га) Валовий збір (тис. т) Врожайність 2026 (т/га) Врожайність 2025 (т/га) Приріст (т/га)
Пшениця озима і ярa 94,4 572 6,06 7,34 -1,28
Ячмінь озимий і ярий 18,3 117,4 6,43 6,17 +0,26
Ріпак озимий і ярий 51,6 206,4 4,0 3,62 +0,38

Пшениця: найбільший обсяг за нижчої врожайності

Пшениця залишається лідером за валовим збором на Львівщині. Аграрії зібрали цю культуру з площі 94,4 тис. гектарів і намолотили 572 тис. тонн зерна. Однак показники врожайності не досягли минулорічних результатів: якщо у 2023 році середня врожайність становила 7,34 т/га, то цьогоріч вона склала 6,06 т/га, що на 1,28 т/га нижче. Це зниження пов’язано з гідротермічними умовами та впливом військових дій на агротехнічні заходи.

Ячмінь: позитивна тенденція зростання

На відміну від пшениці, ячмінь продемонстрував позитивну динаміку. Озимий та ярий ячмінь було зібрано з площі 18,3 тис. гектарів з отриманням 117,4 тис. тонн зерна. Середня врожайність цієї культури зросла до 6,43 т/га, що на 0,26 т/га вище показників минулого року (6,17 т/га). Цей результат свідчить про кращу адаптацію ячменю до місцевих умов та ефективність застосованих аграрних технологій.

Ріпак: найвищіший приріст врожайності

Ріпак озимий та ярий показав найвищіший приріст врожайності серед усіх культур. На площі 51,6 тис. гектарів аграрії намолотили 206,4 тис. тонн насіння. Середня врожайність ріпаку цьогоріч становить 4,0 т/га проти 3,62 т/га у минулому році, що відповідає приросту 0,38 т/га, або 10,5% у відносному показнику.

Найвищіші результати по ріпаку було отримано в Львівському районі, де середня врожайність досягла 4,4 т/га при валовому зборі 63,1 тис. тонн. Це свідчить про наявність резервів для подальшого підвищення ефективності вирощування цієї культури в інших районах області.

Культури бобових: горох у структурі посівів

Поряд з основними зерновими культурами, аграрії Львівщини продовжили вирощування гороху та жита, які також завершили період збирання до кінця серпня. Ці культури мають важливе значення для сівозміни та грунтозбереження.

Практичні висновки для аграріїв

Результати збирання 2026 року на Львівщині свідчать про те, що врожайність різних культур залежить від комплексу факторів: погодних умов, якості підготовки грунту, своєчасності проведення агротехнічних операцій та обраних сортів. Успіх ріпаку та ячменю можна використати як приклад для розширення площ цих культур у сівозмінах господарств області.

Часті запитання

Яка врожайність ріпаку на Львівщині у 2026 році?

Середня врожайність ріпаку озимого та ярого на Львівщині у 2024 році становить 4,0 т/га, що на 0,38 т/га вище минулорічного показника (3,62 т/га).

На скільки впала врожайність пшениці порівняно з 2025 роком?

Врожайність пшениці озимої та ярої впала на 1,28 т/га: з 7,34 т/га у 2025 році до 6,06 т/га у 2026 році.

Скільки тонн ячменю зібрали на Львівщині?

Аграрії Львівщини зібрали озимий та ярий ячмінь з площи 18,3 тис. гектарів, намолотивши 117,4 тис. тонн зерна.

Яка загальна площа зібраних зернових культур на Львівщині?

Господарства всіх категорій обмолотили зернові та зернобобові культури на загальній площі 226,6 тис. гектарів, намолотивши 1 млн 157,2 тис. тонн зерна.

Який район Львівщини отримав найвищу врожайність ріпаку?

Львівський район отримав найвищу врожайність ріпаку 4,4 т/га з валовим збором 63,1 тис. тонн.

Коли завершилось збирання ранніх зернових на Львівщині?

Станом на 27 серпня 2026 року аграрії Львівщини завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь